To nowoczesne rozwiązanie pozwalające zachować naturalny uśmiech po utracie własnych zębów. Wszczepy śródkostne (implanty) są bezpieczne, trwałe i zapewniają bardzo szeroką gamę rozwiązań, gdyż mogą być stosowane zarówno przy częściowych jak i całkowitych brakach uzębienia.


Rtg zęba - Stomatologia Wrocław

Rtg zęba.

Implant

Co to są implanty dentystyczne?

Implant dentystyczny to sztuczny korzeń zęba, który podobnie jak naturalny korzeń zęba tkwi w tkance kostnej szczęki lub żuchwy. Może stanowić fundament zarówno dla pojedynczej korony zęba, jak i dla mostu. Implanty dentystyczne mogą być również wszczepiane w celu stabilizacji protez całkowitych poprawiając diametralnie ich utrzymanie, a tym samym komfort użytkowania. Stosując implanty dentystyczne nie musimy szlifować zębów sąsiednich pozbawiając je bezpowrotnie tkanek twardych. Implanty dentystyczne zapewniają nie tylko naturalny wygląd zębów, ale przede wszystkim komfort i poczucie bezpieczeństwa użytkowania naturalnego uzębienia. Dlatego polecane są dla pacjentów w każdym wieku. Implanty są wykonane z tytanu, który jest materiałem całkowicie akceptowalnym przez ludzki organizm-biozgodnym i stabilnym. Proces implantacji jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, wykonywanym w znieczuleniu miejscowym (czyli takim jak przy leczeniu próchnicy zębów) i w przypadku wszczepu pojedynczego implantu trwa około 20 min.Leczenie implantologiczne
Leczenie implantologiczne

Leczenie implantologiczne
Leczenie implantologiczne

Kiedy możemy zastosować leczenie implantologiczne u Ciebie:

 • Kiedy brakuje Ci jednego zęba To sytuacja z którą bardzo często mamy do czynienia. Pojedynczy brak zębowy można jednak w prosty sposób odtworzyć przy użyciu implantu. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności interwencji w tkanki zębów sąsiednich(brak konieczności preparowania tkanek zębów sąsiednich w celu wykonania mostu protetycznego) patrz ryc. 1 i 2
 • Leczenie implantologiczne

  ryc. 1 Aby uzupełnić brak 1 zęba przy użyciu mostu musimy bezpowrotnie oszlifować tkanki zębów sąsiednich

  Leczenie implantologiczne

  ryc. 2 Aby uzupełnić brak 1 zęba przy użyciu implantu z tkankami zębów sąsiednich nie musisz nic robić

  Ważne jest, aby pacjent przed usunięciem zęba skonsultował się z implantologiem i jemu powierzył ten etap leczenia, który jest niezwykle ważny w przygotowaniu przedimplantologicznym. W niektórych przypadkach istnieje również możliwość wszczepienia implantu podczas tej samej wizyty, na której ząb jest usuwany.

 • Kiedy brakuje Ci kilku zębów To sytuacja w której odtwarzamy twój uśmiech przy użyciu kilku implantów i koron protetycznych lub mostów protetycznych. Bardzo duże zastosowanie mają takie rozwiązania przy brakach zębów bocznych ( braki skrzydłowe uzębienia). Wtedy zastosowanie konwencjonalnych rozwiązań typu most protetyczny nie jest możliwe i pacjenci często borykają się z koniecznością użytkowania protez ruchomych. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ można zastosować stałe prace protetyczne oparte na implantach, które wszczepiamy w miejsce brakujących zębów trzonowych.
 • Leczenie implantologiczne całkowitego bezzębia To sytuacja w której w zależności od możliwości technicznych jesteśmy w stanie odtworzyć uśmiech przy użyciu protez stałych - to znaczy przy użyciu koron i mostów lub przy pomocy protez ruchomych zakotwionych na implantach.
"Czy wiesz, że wystarczy wszczepienie tylko 2 implantów aby poprawić stabilizację Twojej protezy o 100%?"
Leczenie implantologiczne


Czego obawiają się pacjenci:

 • Czy implanty się „przyjmą” - Skuteczność leczenia implantologicznego szacowana jest na poziomie 95-98%, czyli w większości przypadków implanty przyjmują się. Jeśli nie należysz do osób z przeciwwskazaniem do leczenia implantologicznego
 • Ból w trakcie i po zabiegu Pacjenci bardzo często wahają się przed podjęciem decyzji z uwagi na lęk przed bólem w trakcie i po zabiegu. Zabiegi implantologiczne są jednak zupełnie bezbolesne i prowadzone w zwykłym znieczuleniu miejscowym( takim jak podczas leczenia zachowawczego zębów). Kwestia bólu pozabiegowego, na który pacjenci również zwracają uwagę podczas pytań o leczenie, jest problemem, który dość łatwo można opanować. Należy pamiętać, że dolegliwości bólowe po zabiegu implantacji są zwykle dużo słabiej wyrażone, niż te po usunięciu zęba.


Jak przebiega leczenie implantologiczne:

 1. etap:
  • badanie pacjenta,
  • wykonanie zdjęć rentgenowskich- wewnątrzustnych lub pantomograficznego. Niekiedy istnieje konieczność poszerzenia diagnostyki o tomografię komputerową
  • pobranie wycisków w celu wykonania modeli diagnostycznych
  • omówienie możliwości i przebiegu leczenia.
 2. etap:
  • zabieg chirurgiczny w znieczuleniu miejscowym- czas trwania przy 1 implancie około 20 min
   • nacięcie tkanek miękkich
   • wykonanie wiertłem łoża pod implant
   • wprowadzenie implantu
   • kontrola rtg
   • zszycie rany
 3. etap: usunięcie szwów po około 7-10 dniach
 4. etap:
  • po okresie wgajania implantu - w zależności od jego rodzaju i miejsca jego wszczepienia- od 3 tygodni do 6 miesięcy od zabiegu chirurgicznego (w szczęce dłużej, w żuchwie krócej)- odsłonięcie implantu i założenie śruby gojącej lub
  • w przypadku implantów kołnierzowych - pobranie wycisków przed wykonaniem pracy protetycznej- przypadku implantów przykrytych tkankami miękkimi jest to kolejny etap po ich odsłonięciu( po około 2 tygodniach)
 5. etap: oddanie pracy protetycznej


W naszej placówce oferujemy system STRAUMANN.

Szwajcarska grupa Institut Straumann AG to światowy lider w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek przyzębia:

Logo Straumann
 • NUMER 1 NA ŚWIECIE: implanty Straumann cechuje najwyższy (98,8%) odsetek przetrwania spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych na świecie!
 • DOŻYWOTNIA GWARANCJA: Implanty Straumann objęte są dożywotnią gwarancją producenta.
 • PIONIERSKA POWIERZCHNIA: wprowadzając powierzchnię SLA® (Sand blasted Large-grid, Acid etched) (z ang. piaskowanie i wytrawianie kwasem mikrostruktury), redukującą czas wgajania z 12 do 6 tygodni, Straumann został uznany za pioniera w wytwarzaniu powierzchni implantów.
 • PRZEŁOMOWE ODKRYCIE: wprowadzając całkowicie nowatorską, chemicznie aktywną i hydrofilną powierzchnię SLActive, Straumann ustanowił nowy standard w implantologii dentystycznej, skracając okres wgajania do 3-4 tygodni.

W naszej ofercie mamy również przygotowanie do zabiegu implantacji:

 • Zabiegi odbudowy tkanki kostnej w przypadku, gdy jest jej zbyt mało
 • Zabiegi regeneracji tkanek
 • Zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej